LD ”Staza” Sunja obilježila 85. godina postojanja

Sunja- Nizom manifestacija  LD ”Staza” Sunja je obilježila 85. godina postojanja. Usrkos činjenici da je proslava održana sredinom tjedna, odazvao se velik broj gostiju iz  lovačkih udruga Sisačko-moslavačke županije te Varaždina .

Jutarnje okupljanje uz obavezni doručak, a dobro raspoloženje na sve prisutne prenosi Marijan Brajdić , predsjednik udruge. ” Lovačko društvo ”Staza Sunja osnovana je točno na današnji dan, 9. studenog 1932. godine, i djeluje uz manje prekide točno 85. godina”, rekao nam je napočetku Marijan Brajdić. Danas LD ”Staza Sunja gospodari sa 6200 hektara lovištas III/121 Staza i broji sedamdesetak , mahom domaćih članova. Uzorno uređen lovački dom, popratne lovačke prostorije, zaokružuju opći dojam udruge

Proslava 85. godina postojanja počela je jutarnjim lovom,  koji je trajao nekoliko sati i koji je potvrđen uspješnim odstrijelom nekoliko jedinki divljih svinja.

Okupljanje ispred lovačke kuće, uz počast divljači i čestitanje uz grančicu sretnim strijelcima, mahom gostima,  i svečanost se preselila u unutrašnost lovačke kuće.

Nakon intoniranja državne himne i minute šutnje za sve preminule lovce i pale branitelje, kojih je ovdje tijekom Domovinskog rata puno ostavilo svoje živote, uslijedilo je uručivanje ovogodišnjih odlikovanja Hrvatskog lovačkog saveza zaslužnim članovima ”Staze” Sunja.

Nakon podjele odlikovanja uslijedio je i centralni događaj dana, a to je bilo potpisivanje Povelje suradnje između ” Staze” Sunja i LU ”Fazan” Varaždin, kao potvrda dosadašnje i buduće suradnje dviju udruga.

Ispred LD ” Staza” Sunja povelju je potpisao predsjednik Marijan Brajdić dok je ispred LU ”Fazan” Varaždin povelju potpisao predsjednik udruge Branko Kosanjevec, uz poziv na isto druženje, ovaj put u Varaždinu.

Uslijedile su završne riječi, predsjednika Lovačkog saveza Sisačko-moslavačke županije Vlade Kirete i predsjednika Lovačkog saveza varaždinske županije Ivana Kutnjaka, te razmjena prigodnih poklona.

Naravno, proslava 85. godina ”Staze ”  Sunja nastavila se nakon blagoslova obroka i prisutnih lovaca do sitnih sati uz lovačke delicije i prigodnu lovačku zabavu.(Boris Savić)