Lu "Fazan” Voloder-održana redovna godišnja skupština

Voloder- Redovna godišnja skupština Lovačke udruge ”Fazan” Voloder održana je u subotu, 12, ožujka 2016. godine u Vatrogasnom domu Krivaj.

Otvaranje skupštine počelo je minutom šutnje za sve lovce koji su u nas napustili u prošloj godini , utvrđivanjem potrebne većine te izborom radnih tijela skupštine.

Skupštinu je otvorio predsjednik udruge i predsjednik Izvršnog odbora udruge, Stjepan Posarić koji je i podnijeo izvješće o radu u protekloj godini.

Osim redovnih sasatanak Izvršnog odbora, naglasio je aktivnosti koje su provođene tijekom prošle godine, sa naglaskom na uređenje lovačkog doma(vodovod, unutrašnji radovi), i izgradnju prostora za primarnu obradu divljači.

Ujedno je potvrdio kandidiranje udruge na javni poziv Grada Popovače i to na ”Unaprijeđenje gospodarenja lovištem i razvoj Lovačke udrude ”Fazan” Voloder, te Sportsko rekreativni streljački kup Lovačke udruge ” Fazan” Voloder 2016. godine u disciplini trap.

Također je naglasio, da je u postupku i potpisivanje ugovora za lovište i izrada nove lovnogospodarske osnove.

Nakon izvješća predsjednika i Izvršnog odbora, financijskog izvješća te izvješća lovnika, Nadzornog odbora i komisije za štete od divljači, koji su jednoglasno usvojeni, donesen je i kalendar lovidbe za lovnu sezonu 2016/2017. Jednoglasno je dodonesen i financijski plan i plan rada za slijedeću sezonu.

Nakon službenog dijela skupštine , okupljenim lovcima se obratio predsjednik LS SMŽ Vlado Kireta, sa naglaskom na obnavljanje ugovora o zakupu lovišta i obveznim osiguranjima od šteta, te zamjenik gradonačelnika Grada Popovače, Dragan Šarčević, sa obećanjem da će se planirane aktinosti koje se oćekuju od gradskih vlasti provesti prema obostranim potrebama i prema dogovoru.(Boris Savić)